Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği

Derneğimizde EKPSS Kursları Başlıyor

Derneğimizden Haberler

Derneğimizde EKPSS Kursları Başlıyor

Beyaz Baston Görmeyenler Derneği ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü arasında yapılan protokol ile 21 Kasım 2015 tarihinden itibaren lise mezunu ve mezun durumunda bulunan görme engelliler için ekppss kursları başlatıldı. Lise bitirmiş veya mezun olanların devlet memurluğuna alınmaları için yapılacak bu sınava hazırlık için Türkçe, matematik ve sosyal bilimler branşlarından 3 öğretmen görev yapacak. Cumartesi, pazar ve pazartesi günlerini kapsayacak bu kurslara 10 görme engelli başvurdu.

Dernek başkanı Kamil ÇAM, yaptığı açıklamada aralık ayının ilk haftasına kadar başvuracak görmekte güçlük çeken gençleri kursa alacağız. Bunun için hiçbir ücret istemiyoruz. Bu sınav iki yılda bir açılıyor gençlerin bu mühim fırsatı kaçırmaması gerekiyor, dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Menderes Türel Derneğimiz Ziyaret Etti

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ ile birlikte derneğimizi ziyaret etti.
Türel'i Genel Başkanımız Kamil Çam yönetim kurulu üyelerimiz ve yürütücülüğünü yaptığımız Antalya Sivil Platformu temsilcisi STK yetkilileri karşıladı.
Görme engelli üye ve öğrencilerle tek tek ilgilenen Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin de iştirakçi olarak yer aldığı ve ekim 2018 tarihinden itibaren çalışmalarına başlanan Sivilant projesinin Doç. Dr. Sibel Mehter AYKIN tarafından gerçekleştirilen sunumunu izledi.

TANITIM FİLMİNDE YER ALACAK

Sivilant projesinin açılışı için planlanan tanıtım filminde yer alma teklifimizi memnuniyetle karşılayan Türel, Antalya için bir kent ağı olma özelliği taşıyan böylesine önemli bir proje için üzerimize düşeni yapmaya hazırız, dedi.
Bizler de dernek yönetimi olarak bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. 

DEVAMI

Görme Engelliler Yararına Yardım Konseri

Görme Engelliler Yararına düzenlediğimiz yardım konserimizin tamamını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Beyaz Baston Görme Engeliler Derneği
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü

Foto Galeri

  • Beşiktaş Kampına Ziyaret
  • Özel Bilgi Bahçesi
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 23 Nisan Çoşkusu

Dil Aracı