Başkanın Özgeçmişi

10 Kasım 1988 Yılında Antalya merkezde çiftçi bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Oğuz ÖZDEMİR, henüz üç aylık iken geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu görme yetisini kaybetti.

İlk ve ortaöğrenimini 1997-2005 Yılları arasında Kepez İlçesi Sefa AKIN İÖO Kaynaştırılmış Eğitimde okudu. Lise hayatına 2005 yılında Antalya Lisesi’nin Anadolu Programına yerleşen ilk görme engelli öğrencisi olarak başladı ve 2009 yılında lise öğrenimini tamamladı.

MEB’in 2010 yılında engelli memur alımına yönelik gerçekleştirdiği sınavda iyi bir derece elde ederek ilk görev yeri Denizli’ye atandı. Memleketi Antalya’da görevine devam eden Oğuz ÖZDEMİR, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneğinin tüm etkinliklerine katılarak her türlü faaliyetlerinde görev aldı ve 2019 yılında derneğin yönetim kuruluna seçildi. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Lisans Programı Türk Dili ve Edebiyatı bölümü diplomasına sahip Özdemir, profesyonel bir piyanist olması hasebiyle düzenlenen çeşitli etkinliklere katılmaktadır.