Rehabilitasyon Merkezi

Özel Bilgi Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi görme engeli olanların ve görme güçlüğü çeken bireylerin destek eğitimler alması ve günlük yaşamlarını daha kolay sürdürebilmeleri için Beyaz Baston Görme Engelliler Derneğinin bir iktisadi işletmesi olarak 28.11.2005 tarih ve 20037 Sayılı ruhsatıyla kurulmuştur. Merkezimizin kurucusu emekli öğretmen Sn. Şükran KIRICI’nın 2010 yılında vefatı üzerine Adı onun anısına “Bilgi Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi” olarak değiştirilmiştir.

2015 yılı itibariyle Antalya başta olmak üzere Türkiye’deki birçok görme engelliye destek hizmeti vermeyi sürdüren merkezimizde toplam 80 öğrenci ve onlara akademik destek eğitimler veren 2 özel eğitim uzmanı, 2 okul öncesi öğretmeni ve 1 rehberlik ve psikolojik danışmanımız bulunmaktadır. Antalya ilinde tek olma özelliğini koruyan merkezimize 3 yaşından başlayarak 50 yaşına kadar her bireyin kendisini geliştireceği çeşitli eğitimler verilmektedir. Merkezimiz sadece görme engelli bireylere hizmet vermeye devam etmekte ve her yaştan destek eğitime ihtiyaç duyan görme engelli veya görmekte güçlük çeken bireyleri beklemektedir. Unutulmamalıdır ki eğitimin yaşı yoktur. Her birey mesleği ne olursa olsun günlük yaşam, özbakım, beceri edinme ihtiyacı duyabilmektedir.

Kayıt olmak ve daha detaylı bilgi edinmek için iletişim bölümündeki telefonlardan Özel Bilgi Bahçesi Rehabilitasyon Merkezi müdürlüğümüze çalışma saatleri (hafta içi 09.00-18.00, cumartesi 09.00-13.00) ulaşabilirsiniz.