Derneği’miz YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE YEPYENİ BİR PROJE DAHA…

Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’nin 24 ay süreyle Kamu ve STK kesimlerinden 17 paydaş ile birlikte yürüteceği, Antalya Sivil Platformu #SivilAnT® Projesi ” AB Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü Kamu Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Hibe desteğine layık görüldü.
Hibe projeleri yönetim ve uygulama eğitimi için SivilAnT® Projesi yönetim ekibimizi temsilen, Dernek Genel Sekreteri Mehmet KAHRAMANLARI , Proje Koordinatörü Huriye Kahramanları KAHRAMANOĞULLARI , Eş-koordinator Murat DİNÇ , Yürütücü Temsilcisi ve Proje resmî sözcüsü Hakan ŞİMŞEK ,Proje IT Sekreteri Cansu ALTAN KOYUNCU ve Proje Malî Müşaviri Kemal GÜRSOY  ile birlikte üç gün boyunca Ankara’dayık.
Turkiye çapında Sadece 7 projenin destek almaya hak kazandığı bu programda kazananlar arasında Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’mizin yürütücüsü olduğu #SivilAnT® projesinin de yer alması başta Antalyamızı olmak üzere, hepimizi gururlandırdı.
24 Ay sürecek Proje süresince paydaşlarla birlikte Kamu-STK işbirliği ve STK kapasite geliştirme, gönüllülük odaklı birçok etkinliğe imza atılacak.
Projeye resmî olarak eşbaşvuran ve iştirakçi sıfatıyla katılan 17 Kurum ve Kuruluşların isimleri şöyle;
Proje Faydalanıcı ve Yürütücüsü:
– Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Eşbaşvuranlar:
– Döşemealtı Belediyesi
– Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
– Antlaya Bilim Üniversitesi
– Büyük Hedef Derneği
Resmî iştirakçiler:
– Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
– Akdeniz Üniversitesi
– Antalya Büyükşehir Belediyesi
– Muratpaşa Belediyesi
– Antalya Gazeteciler Cemiyeti
– ANTÇEV- Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı
– TÜGVA- Türkiye Gençlik Vakfı Antalya Şubesi
– AMEİFA- Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği
– EFEM- Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
– Batı Akdeniz Çölyak Derneği
– Hayat Sahnesi Derneği
– POYD h Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği
Proje süresince faaliyet ve duyuruları Antalya Sivil Platformu resmî hesap adresi SivilAnt® üzerinden takip edebilirsiniz.
Projenin hazırlanmasında ilk günden bu güne neredeyse iki yıldır bize danışmanlık eden, kıymetli vaktini ve emeklerini bizler için cömertçe harcayan Akdeniz Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Sibel Mehter Aykın ve Antalya Valiliği Antalya İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürümüz Süleyman UYSAL ve ekibi başta olmak üzere, tüm paydaş kurum temsilcilerine ayrı ayrı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Antlaya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği

Hibe almaya hak kazanan STK’lar listesi

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.